Niedziela, 2017-11-19
Elżbiety, Faustyny

Jesteś tu: » Strona główna » O przedszkolu

W Przedszkolu w Michowie kultywujemy wieloletnie tradycje przedszkolne: organizujemy zabawę andrzejkową i karnawałową, gościmy Mikołaja, witamy ekologicznie wiosnę, obchodzimy Dzień Babci i Dziadzia, Dzień Dziecka oraz Święto Mamy i Taty w przedszkolu.

W ostatnich latach Przedszkole rozszerza i uatrakcyjnia formy współpracy ze środowiskiem lokalnym. Nawiązaliśmy stałą współpracę z Biblioteką Publiczną  w Michowie. Rezultatem  działalności jest wspólna organizacja imprez i uroczystości, takich jak:

• „Urodziny Kubusia Puchatka",
  • „Dzień Pluszowego Misia",
  • „Pasowanie na czytelnika biblioteki",
  • „Dzień Dziecka"

Dzień Dziecka organizujemy dla wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z całej Gminy Michów. W każdym roku szukamy źródeł finansowania, darczyńców, sponsorów, co roku tworzymy nowe koncepcje organizacji i dzięki współdziałaniu organizatorek mamy corocznie niepowtarzalny Dzień Dziecka z licznymi nagrodami, atrakcjami oraz konkursami. Stałym punktem programu jest propagowanie akcji „Cała Polska czyta dzieciom", kiedy to zapraszamy do czytania literatury dziecięcej osoby z naszego środowiska znane i życzliwe dzieciom.

Ponadto promujemy Przedszkole poprzez:

• zapraszanie dzieci ze środowiska na uroczystości przedszkolne i przedstawienia teatralne,
  • publikowanie artykułów w gazecie „Echo powiatu lubartowskiego",
  • wykonywanie gazetek „Z życia przedszkola" w holu placówki.

Uczestniczymy w konkursach: - Zbieramy baterie  uczestnicząc w konkursach powiatowych i ogólnopolskich od 2004 roku. Jesteśmy od kilku lat najlepszym zbieraczem baterii w powiecie lubartowskim w przeliczeniu na 1 osobę.                                                                                               - Organizujemy konkursy wewnątrz przedszkolne o tematyce literackiej np. z wierszy Tuwima, Brzechwy, Bajek braci Grimm, czy Andersena ...

Umożliwiamy dzieciom prezentowanie zdolności, umiejętności poprzez udział w wystawach, imprezach, konkursach, przeglądach.

Organizujemy wycieczki wyjazdowe np. do Lublina do Centrum Rozrywki dla dzieci.

Rodzice specjaliści prowadzą spotkania dla rodziców i dzieci: - spotkanie z tatusiami strażakami, tatusiem pszczelarzem, weterynarzem, policjantem, ...                                                              -  zwiedzanie gospodarstwa ekologicznego u rodziców dziecka w pobliskiej wsi,                                                                                  - prelekcje rodziców, np. na temat „Dojrzałości szkolnej".

Nawiązaliśmy współpracę z przedszkolem z sąsiedniej gminy. Od 2005 roku mamy przedszkole partnerskie, jest nim Przedszkole Samorządowe  w Kamionce. Wspólnie organizujemy rady szkoleniowe dla nauczycieli, a dla dzieci „Olimpiady sportowe".

Stosujemy sprawdzone i nowatorskie formy współpracy z rodzicami, m.in.:

• angażujemy rodziców w organizację zajęć dla dzieci,
  • organizujemy zajęcia otwarte,
  • formy integracyjne dla rodziców i dzieci, takie jak np.: „Święto pieczonego ziemniaka".