Środa, 2018-01-24
Felicji, Roberta

Jesteś tu: » Strona główna

Serdecznie witamy na naszej stronie

„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż. Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.”

Janusz Korczak

Jesteśmy jedyną placówką przedszkolną w Gminie Michów. Mamy w placówce IV oddziały: oddział dzieci 3-letnich, oddział  4-latków i dwa oddziały dzieci starszych 5, 6-latków, z których jeden mieści się w budynku Przedszkola zaś drugi w bydynku ZSO w Michowie. Do naszych grup uczęszczają dzieci z pobliskich miejscowości, dzieci rodziców pracujących i niepracujących, którzy rozumieją znaczenie wychowania przedszkolnego dla lepszego startu szkolnego oraz wyrównywania szans edukacyjnych dla dzieci wiejskich. Placówka podejmuje szereg działań w zakresie uatrakcyjnienia współpracy ze środowiskiem lokalnym i rodzinnym, promocji przedszkola i unowocześniania placówki. Obserwujemy niesłabnące zainteresowanie Przedszkolem, objawia się to tym, iż od paru lat grupy składają się z maksymalnej liczby dzieci. Staramy się zapewnić dostęp do edukacji przedszkolnej wszystkim dzieciom z naszej gminy.

Dzień Konia

Koń jaki jest, każdy widzi. Odkąd dowiedział się, że ma dziś swoje święto, rży szczęśliwie, wiedząc, że dostanie strawę lepszą niż zwykle. My też, idąc tropem konia,  fundujemy sobie końską dawkę humoru, robiąc wszystko, by nasz czterokopytny zwierzak się dziś uśmiał.

Dzień Konia